منو

Loading
http://www.tooz.ir/modules/mod_image_show_kh4/cache/stories.MomentNews.hospital1kh-is-157.jpglink
http://www.tooz.ir/modules/mod_image_show_kh4/cache/stories.MomentNews.shabakh1kh-is-157.jpglink

بیمارستان شهید گنجی شهرستان دشتستان

بیمارستان شهید گنجی شهرستان دشتستان

ادامه مطلب ...

شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان

شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستانشعار سال 1394

ادامه مطلب ...

«
»
 1. 0
 2. 1

برگزاری همایش روز جهانی غذا درشهرستان دشتستان

 • نوشته شده توسط بنافی
 • زیر مجموعه: اخبار
 • دسته: جدبد
 • بازدید: 467

gh1.jpg

همایش روز جهانی غذا با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان و معاونت غذا و دارو، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در شهرستان دشتستان برگزار گردید.

 

16 اکتبر هرسال مطابق با 24 مهر ماه به عنوان روز جهانی غذا ،به منظور توجه دادن جهانیان به مسئله مهم غذا انتخاب می شود. همایش روز جهانی غذا رویدادی در سطح ملی و فرا ملی است که همه ساله در اغلب کشورهای جهان به منظور اهمیت غذا، گرسنگی ، فقر غذایی ، لزوم تامین غذای کافی و توزیع عادلانه غذا برای تمام جهانیان برگزار می شود.روز جهانی غذا تلنگری برای بیداری وجدانهای به خواب رفته و روز همدردی با گرسنگانی است که از ابتدایی ترین حق زندگی ، یعنی غذا محرومند و در این محرومیت دستان بی توانشان از دامان زندگی کوتاه می شود.

 

در این همایش ،قائم مقام ریاست دانشگاه عوم پزشکی بوشهر ،دکترحیدرعزیز نژاد ،دکتر یحیی رضایی معاونت غذا و دارو ، فرماندار شهرستان دشتستان دکتر ارسلان زارع و یئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان ،دکتر علیرضا حاجیونی و روسای ادارات و نهادهای مختلف و همچنین جمعی از تولید کنندگان مواد غذایی و بهداشتی و مسئولین فنی و مدیران کارخانجات تولیدی و واحد صنفی آرایشی و بهداشتی حضور داشتند.

 

 محورهای برگزاری همایش تامین و ارتقاء سلامت چرخه موادغذایی ، افزایش آگاهی عمومی از مشکلات گرسنگی ، سوء تغذیه آشکار و نهان ، ارتقاء صنعت غذا ، فرهنگ سازی در خصوص ترویج سیستم های پایدار، تامین امنیت غذا در جامعه می باشد.

 

نخست ،قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر حیدر عزیزنژاد ،در این مراسم با اشاره به مقوله سلامت و امنیت غذایی و برنامه های مختلف جهانی در مبارزه با گرسنگی ، گفت : نداشتن اطلاع و آگاهی از اصول تغذیه مناسب  مهمترین دلیل سوء تغذیه در ایران است .

 

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه، ایران در مصرف نمک و شکر دوبرابر میانگین مصرف جهانی مصرف دارد ، افزود :تغذیه صحیح و متعادل، علاوه بر تندرستی و طول عمر ، با تأثیر بر روی اعصاب و روان، سبب تعالی فکر و نیروهای روانی می گردد.

 

وی بیان داشت : غذا و تغذیه سالم در پیشگیری از بروز بسیاری از بیماری ها و یا گسترش بیماری هایی چون قلبی – عروقی، دیابت ، سرطان ها نقش آفرین است و به اثبات رسیده است

 

سپس دکتر یحیی رضایی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  ضمن تبریک به مناسبت روز جهانی غذا، در خصوص تغذیه نادرست و افزایش بیماریهای غیر واگیر(بیماری های قلبی و عروقی، سرطان و ...) مطالبی را ایراد کرد

 

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ،خانم مهندس سوسن  صدری نیز  درخصوص چراغ راهنمای تغذیه ای ، اهداف برچسب گذاری و مفهوم رنگهای نشانگر رنگی تغذیه ای ، کنترل مواد غذایی و بهداشتی و نظارت بر مراحل مختلف ورود ، تولید ، حمل و نقل ، نگهداری و عرضه، ارتقاء سطح فرهنگ تولید ، توزیع و عرضه و مصرف مواد غذایی و بهداشتی ، افزایش ایمین مواد غذایی و بهداشتی سخنانی رابیان کرد . 

 

فرماندار دشتستان ،دکتر ارسلان زارع  در این آیین گفت: در اینکه مهمترین عامل توسعه همه جانبه هر کشور و جامعه ای، منابع انسانی آن است تردیدی نیست .

 

ایشان درادامه اظهار داشت : برای وجود انسان و جامعه ی سالم نیزنقش و اهمیت غذا و تغذیه سالم برهمگان مبرهن است..

 

فرماندار دشتستان با تاکید بر کنترل و نظارت بیشتر بر مواد غذایی مردم ،گفت: بایستی این نظارت و کنترل بر مراحل مختلف ازجمله تولید، حمل و نقل ، نگهداری ،عرضه و مصرف صورت گیرد .

 

دکتر زارع در پایان به نقش نهادهای عمومی و سازمان های مردم نهاد در ارتقاء سطح دانش و فرهنگ عمومی تولید ، توزیع ،عرضه و مصرف مواد غذایی ، آشامیدنی و بهداشتی  نیز تاکید و از بخش های مختلف دولتی و خصوصی خواست تا زمینه مشارکت فعال تری فراهم آورند.

 

 وی بیان داشت : در حوزه توليد محصولات کشاورزی با مشکلات فراوانی  روبرو هستيم که از جمله آنها می‌توان به استفاده خارج از حد مجاز سموم در اين محصولات اشاره کرد.

 

شایان ذکر است در پایان این مراسم، از برترینها و برگزیدگان صنایع غذایی و بهداشتی شهرستان تجلیل به عمل آمد.

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 1500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 1500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
 • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اطلاعیه ها و بخشنامه ها

 • 1
 • 2
قبل بعدي

اطلاعیه

آزمون اقدامات محیطی ،در کنترل بیماریهای منتقله از آب و غذا

آزمون اقدامات محیطی ،در ک…

04-05-1394 | بازدید :2048

آزمون اقدامات محیطی ،در کنترل بیماریهای منتقله ا... ادامه مطلب

اطلاعیه

اموزش پذیرش دانش اموز در هنرستان کاردانش بهیاری

اموزش پذیرش دانش اموز در …

02-04-1394 | بازدید :3061

اموزش پذیرش دانش آموز در هنرستان کاردانش بهیاری ادامه مطلب

اطلاعیه

انتخابات نظام پرستاری

انتخابات نظام پرستاری

24-03-1394 | بازدید :2682

انتخابات نظام پرستاری ادامه مطلب

اطلاعیه

 "آگهی استخدام 89 روزه."

"آگهی استخدام 89 ر…

20-03-1394 | بازدید :3516

  آگهی استخدام قراردادی 89 روزه ادامه مطلب

اطلاعیه

اسامی کاندیدای نظام پرستا…

18-03-1394 | بازدید :2299

اسامی کاندیدای نظام پرستاری ادامه مطلب

اطلاعیه

آگهی استخدام پیمانی

18-03-1394 | بازدید :2606

آگهی استخدام پیمانی ادامه مطلب

اطلاعیه

آزمون غیرحضوری دستورالعمل…

26-09-1393 | بازدید :2872

آزمون غیرحضوری دستورالعمل مدیریت اجرایی پسماندهای ... ادامه مطلب

اطلاعیه

آگهی استخدام قراردادی 89 …

06-09-1393 | بازدید :2773

دانلود اگهی استخدام قراردادی 89 روزه ادامه مطلب

تماس با ما

شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، جهت تماس با شبکه بهداشت می توانید با موارد زير در ارتباط باشيد .

 • ايران -بوشهر - برازجان
 • 3896 771 917 98
 • mailto:abbaspourasghar@yahoo.com
ورود

ورود به حساب کاربر

نام کاربری
رمز عبور *
بخاطر سپاری رمز عبور
مجوز استفاده از قالب عمومی خلیج فارس براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید