منو

Loading
http://www.tooz.ir/modules/mod_image_show_kh4/cache/stories.MomentNews.hospital1kh-is-157.jpglink
http://www.tooz.ir/modules/mod_image_show_kh4/cache/stories.MomentNews.shabakh1kh-is-157.jpglink

بیمارستان شهید گنجی شهرستان دشتستان

بیمارستان شهید گنجی شهرستان دشتستان

ادامه مطلب ...

شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان

شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستانشعار سال 1394

ادامه مطلب ...

«
»
 1. 0
 2. 1

برگزاری همایش به مناسبت هفته بدون دخانیات در شبکه بهداشت ودرمان دشتستان

 • نوشته شده توسط بنافی
 • زیر مجموعه: اخبار
 • دسته: جدبد
 • بازدید: 1602

درمورخه 10/3/91 همایشی به مناسبت هفته بدون دخانیات  با حضور رئیس شبکه بهداشت ودرمان دشدتستان ، مسئولین واحدهای ستادی ،کاردانان و کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای مراکز بهداشتی و درمانی ،جمعی از رابطین  بهداشتی ، روسای ادارات مختلف شهرستان دشتستان ودکتر مصطفی

صالحی متخصص بیماریهای داخلی در محل سالن آموزشگاه  بهورزی برازجان

برگزار گردید.در ابتدای همایش ریئس شبکه بهداشت ودرمان دشتستان آقای مهندس کهن اظهار داشت که هدف از برگزار کردن  چنین همایشهای برجسته نمودن این مناسبتها می باشد و هر یک از ارگانها و دستگاهها بایددر بحث کنترل مواد دخانی  سهم خود را دراعتلای سلامت جامعه ایفا کنند  وی همچنین گفت که در راس همه مسائل این مردم هستند که با رفتار ،بینش و نگرش خود تاثیر بسزایی در کنترل مواد دخانی و  سلامتی دارند .

وی اضافه کرد که در حال حاضر در کشور ایران حدود 60% از مرگها حاصل ازبیماریهای ناشی از  مواد دخانی می باشد و هر ساله بیش از 1400 میلیارد تومان از راه مصرف سیگار به هدر می رود که اگر این مبلغ صرف مدرسه سازی و ساختن مراکز بهداشتی ودرمانی می شد شاهد چه پیشرفتهای بزرگی در کشورمان بودیم .

در ادامه مهندس کهن آماری از مرگهای رخ داده شهرستان دشتستان در سال گذشته  براثر بیماریهای ناشی مصرف مواد دخانی را ارائه داد و اظهار داشت که از تعداد1086 مرگ رخ داده 367 مرگ ناشی از بیماریهاتی قلبی و عروقی است یعنی سیگار و سایر مواد دخانی عامل تاثیر گذار در   34% از کل مرگها می باشد .

آقای دکتر صالحی سخنران دوم همایش بود که در رابطه با بیماریهای تنفسی صحبت کرد و گفت که کمتر بیمار تنفسی بستری در بیمارستان داریم که سیگاری نباشند و اظهار داشت که از نظر علمی  سیگار را از نظر وابستگی جسمی و روانی معادل  هروئین می دانند و  کشیدن سیگار در سنین نو جوانی می تواند صدمات غیر قابل جبرانی برجسم انسان وارد کند.

وی در ادامه سخنانش اضافه کرد که در سلولهای بدن ما یک مرکز به نام ژن  وجود دارد که اگر بدن ما در شرایط تولید سلولهای سرطانی قرار بگیرد سیگار میتواند ژنهای تولید سرطان را  فعال کند و ژنهای از بین برنده سرطان را غیر فعال و از کار بیندازد .  و ما می بینیم که که در اکثر سرطانها ازجمله سرطان ریه ،خون ،پانکراس ،تخمدان متهم اصلی میتواند سیگار و سایر مواد دخانی باشند و دومین  تاثیر سیگار برجسم ایجاد مشکلات خون و قلب و عروق می باشد که  عامل بروز  بسیاری از سکته های قلبی و مغزی در مصرف دراز مدت می باشد .  .

در طی برگزاری همایش یک سری برگه مسابقه که در خصوص  سیگار بود  بین شرکت کنندگان توزیع شد که به قید قرعه به سه نفر جوایزی نیزاهدا گردید .

 در پایان همایش از  آقای حاجی پور مسئول امور عمومی مرکز بهداشتی ودرمانی شبانکاره دعوت شد که در مورد احساسی که پس از ترک سیگار دارد سخنانی را بیان کند که وی گفت قریب به سه سال است که سیگار را ترک کرده ام و احساس بسیار خوبی نسبت به قبل از ترک سیگار دارم و  سیگار باعث بیماری فشار خون و معده در من شده بود و با آگاه بودن از مضرات سیگار تصمیم به ترک سیگار گرفتم و اکنون شرمنده ام که با کشیدن سیگار باعث ناراحتی خانواده و همکارانم شدم  و از آقای انصاری مسئول مرکز شبانکاره و مهندس صالحی مسئول واحد بهداشت محیط وحرفه ای شبکه که در  گرفتن این تصمیم به او کمک کرده اند تشکر کرد و هدیه ای نیز از طرف شبکه به آقای حاجی پور اهدا گردید که توسط آقای مهندس کهن به  وی داده شد .  

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 1500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 1500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
 • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اطلاعیه ها و بخشنامه ها

 • 1
 • 2
قبل بعدي

اطلاعیه

آزمون اقدامات محیطی ،در کنترل بیماریهای منتقله از آب و غذا

آزمون اقدامات محیطی ،در ک…

04-05-1394 | بازدید :2047

آزمون اقدامات محیطی ،در کنترل بیماریهای منتقله ا... ادامه مطلب

اطلاعیه

اموزش پذیرش دانش اموز در هنرستان کاردانش بهیاری

اموزش پذیرش دانش اموز در …

02-04-1394 | بازدید :3059

اموزش پذیرش دانش آموز در هنرستان کاردانش بهیاری ادامه مطلب

اطلاعیه

انتخابات نظام پرستاری

انتخابات نظام پرستاری

24-03-1394 | بازدید :2681

انتخابات نظام پرستاری ادامه مطلب

اطلاعیه

 "آگهی استخدام 89 روزه."

"آگهی استخدام 89 ر…

20-03-1394 | بازدید :3513

  آگهی استخدام قراردادی 89 روزه ادامه مطلب

اطلاعیه

اسامی کاندیدای نظام پرستا…

18-03-1394 | بازدید :2299

اسامی کاندیدای نظام پرستاری ادامه مطلب

اطلاعیه

آگهی استخدام پیمانی

18-03-1394 | بازدید :2604

آگهی استخدام پیمانی ادامه مطلب

اطلاعیه

آزمون غیرحضوری دستورالعمل…

26-09-1393 | بازدید :2871

آزمون غیرحضوری دستورالعمل مدیریت اجرایی پسماندهای ... ادامه مطلب

اطلاعیه

آگهی استخدام قراردادی 89 …

06-09-1393 | بازدید :2772

دانلود اگهی استخدام قراردادی 89 روزه ادامه مطلب

تماس با ما

شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، جهت تماس با شبکه بهداشت می توانید با موارد زير در ارتباط باشيد .

 • ايران -بوشهر - برازجان
 • 3896 771 917 98
 • mailto:abbaspourasghar@yahoo.com
ورود

ورود به حساب کاربر

نام کاربری
رمز عبور *
بخاطر سپاری رمز عبور
مجوز استفاده از قالب عمومی خلیج فارس براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید