منو

Loading
http://www.tooz.ir/modules/mod_image_show_kh4/cache/stories.MomentNews.hospital1kh-is-157.jpglink
http://www.tooz.ir/modules/mod_image_show_kh4/cache/stories.MomentNews.shabakh1kh-is-157.jpglink

بیمارستان شهید گنجی شهرستان دشتستان

بیمارستان شهید گنجی شهرستان دشتستان

ادامه مطلب ...

شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان

شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستانشعار سال 1394

ادامه مطلب ...

«
»
 1. 0
 2. 1

گفت گوی اختصاصی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی با رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان

 • نوشته شده توسط بنافی
 • زیر مجموعه: اخبار
 • دسته: جدبد
 • بازدید: 1425

مهندس غلامرضا كهن متولد 1337 شهرستاندشتستان با 33 سال سابقه كار درعرصه‌هاي مختلف بهداشتي از پيشكسوتان دانشگاه علوم پزشكي بوشهر محسوب مي‌شود کارنامه مدیریتی او را که ورق بزنيد مسئوليت‌هاي زيادي در آن مي‌بينيد. وي كارشناس ارشد رشته بهداشت عمومي است

تكنسين مبارزه با بيماري‌هاي مركز بهداشتي درماني تنگ ارم، مدير آموزشگاه بهورزي شهرستان دشتستان، رييس مركز بهداشت شهرستان دشتستان، رييس شبكه و مركز بهداشت شهرستان تنگستان، كارشناس مسئول و مديرگروه گسترش شبكه‌هاي بهداشت و درمان استان در معاونت بهداشتي دانشگاه، رييس شبكه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه و سرانجام رييس شبكه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از جمله مسئوليت‌هاي وي در طول مدت خدمتي كهن محسوب مي‌شود.
شهرستان دشتستان 258 هزارنفر جمعيت دارد و از شمال با شهرستان گناوه، از شرق با شهرستان تنگستان، از جنوب باشهرستان بوشهر از غرب با شهرستان‌هاي فيروزآباد و كازرون استان فارس همسايه است.
براي اينكه بيشتر با وضعيت بهداشت و درمان دشتستان آشنا شويد، روابط عمومي دانشگاه مصاحبه‌اي با بالاترين مسئول بهداشتي درماني اين شهرستان ترتيب داده كه توجه شما را به مشروح اين گفت و گو جلب مي‌كنيم.

-
به نام خدا و با سلام و عرض تشكر كه در اين گفت و گوشركت كرديد، لطفاً به طور اجمال نماي كلي بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از لحاظمراكز و تجهيزات توضيح دهيد.
- به نام خدا. بنده هم از اينكه اين فرصت را در اختيار من قرار داديد از صميم قلب تشكر مي‌كنم. شهرستان دشتستان با جمعيتي حدود 258 هزار نفر پس از مركز استان بزرگترين شهرستان استان محسوب مي‌شود. تعداد 22مركز بهداشتي درماني، 64 خانه بهداشت، 7 پايگاه بهداشتي، 4 تيم سيار بهداشتي، 7پايگاه اورژانس جاده‌اي، 2 مركز اورژانس شهري، 17 داروخانه و يك بيمارستان 200تخت‌خوابي با 1200 پرسنل در بخش دولتي، خدمات سلامت را به مردم شهرستان ارايه مي‌دهند.
همچنين اين شهرستان در بخش خصوصي داراي 58 مطب پزشك متخصص، 18 مطب پزشك عمومي، 22 مطب دندانپزشكي، 4 مركز فيزيوتراپي، 4 كلينيك درماني، 4 مركز راديولوژي، يك بيمارستان 35 تخت‌خوابي زنان وابسته به تأمين‌ اجتماعي است و يك كلينيك مجهز به دستگاه ام‌.آر.آي، سي.تي.اسكن و ماموگرافي به عنوان يك قطب درمان درسطح استان ارايه خدمت مي‌كند.

-
وضعيتشاخص‌هاي بهداشتي در شهرستان دشتستان چگونه است؟
- در شهرستان دشتستانمرگ و مير خام 4 درصد، مرگ و مير نوزادي 8 در هزار و مواليد 91 در هزار است كه نسبت به گذشته وضعيت بهتري دارد. اميد به زندگي در حال حاضر در زنان 74 سال و در مردان72 سال است كه نسبت به اوايل انقلاب حدود 20 سال اميد به زندگي افزايش يافته است.
پوشش واكسيناسيون در همه موارد 100 درصد است، دسترسي به آب آشاميدني شهري 100درصد و روستايي 98 درصد، جمع‌آوري و دفع زباله شهري 100 درصد و روستايي 90 درصد است كه اغلب به صورت مكانيزه انجام مي‌گيرد.
پوشش تنظيم خانواده نيز 70 درصد است.

-
در چند سال گذشته شبكه دشتستان در چه زمينه‌هايي پيشرفت داشته كه باعث كاهش وابستگي شهرستان به ديگر مراكز شده است؟
- شهرستان دشتستان در زمينه درمان جهش چشم‌گيري داشته، در بيمارستان 17 شهريور برازجان دو جراح متخصص مغز و اعصاب مشغول به كار شدند و با توسعه بيمارستان و مجهز شدن به آي‌.سي.يو جراحي مغز و اعصاب شاهد كاهش چشم‌گير مرگ و مير حوادث ترافيكي بوده‌ايم و در سال دست كم پانصد بيمار ترافيكي كه قبلاً به بوشهر يا شيراز اعزام مي‌شدند هم‌اكنون در شهرستان مداوام ي‌شوند.
در بخش بهداشت استقرار برنامه پزشك خانواده در تمام شهرها و روستاهاي شهرستان يكي از موفقيت‌هايي است كه علاوه بر درمان مردم تأثير بسزايي در شاخص‌هاي بهداشتي داشته است و اين آمادگي وجود دارد كه به محض تأمين اعتبار در شهر برازجان نيز برنامه پزشك خانواده اجرا شود.
از ديگر موفقيت‌هاي بهداشتي، بهبود وضعيت تغذيه كودكان و همچنين انجام نمونه‌برداري هيپوتيروئيدي و شنوايي‌سنجي كليه نوزادان در سطح شهرستان مي‌باشد كه با اين آزمايش‌ها مي‌توان نوزادان كم‌شنوا يا ناشنوا وهمچنين نوزاداني كه مشكل كم‌كاري غدد تيروئيد دارند را شناسايي و درمان كرد.
ازديگر موفقيت‌هاي شهرستان مي‌توان به مشاوره 100 درصدي قبل از ازدواج جوانان وهمچنين اجراي طرح آهن‌ياري دانش‌آموزان به ويژه دانش‌آموزان دختر راهنمايي ودبيرستان اشاره كرد.
از ديگر اقدامات مهم در سال‌هاي اخير غني‌سازي آرد با آهن توسط دو كارخانه آرد موجود در شهرستان بود كه در تأمين آهن بدن هم‌استاني‌هاي عزيزبسيار مؤثر بوده است.

-
وضعيت پايگاه‌هاي اورژانس شهري و جاده‌اي چگونه است و نسبت به قبل چه تغييراتي رخ دادهاست؟
- تعداد مأموريت‌هاي اورژانس شهري و جاده‌اي در طول سال حدود4098 مورد بوده كه از ا ين تعداد 2126 مورد مربوط به پايگاه‌هاي اورژانس جاده‌اي و1626 مورد مربوط به پايگاه‌هاي شهري بوده است. در حال حاضر ميانگين حضور تكنسين‌هاي فوريت‌هاي پزشكي بر بالين مصدومين در شهر كمتر از 4 دقيقه و در جاده حدود 6 دقيقه است و ميانگين فاصله پايگاه‌هاي اورژانس جاده‌اي حدود 33 كيلومتر است.

-
مهمترين مشكلي كه مردم شهرستان در بخش بهداشت ودرمان دارند چيست؟
- مشكل اصلي شيوه زندگي مردم در ارتباط با عواملي مانند تغذيه نامناسب و استفاده از فست‌فودها،‌ روغن جامد و كم‌تحركي، مصرف دخانياتو استرس‌ها است كه در بروز بيماري‌هاي قلبي و عروقي، سرطان‌ها و بيماري‌هاي غدد ومتابوليك به ويژه ديابت بسيار مؤثر است.

-
چه برنامه‌هايي براي توسعه شبكه از مراكز و تجهيزات دركوتاه‌مدت و درازمدت داريد؟
- در بخش بهداشت در سال گذشته تعداد 4 خانه بهداشت و 2 مركز بهداشتي درماني به واحدهاي بهداشتي عمراني در حال احداث داريم كه از مهمترين آنها پروژه بيمارستان 160 تخت‌خوابي شهيد گنجي است كه در آينده بسيارنزديك به بهره‌برداري مي‌رسد.
اين بيمارستان داراي بخش‌هايي از قبيل اتفاقات،راديولوژي، سي.تي.اسكن، ماموگرافي، سونوگرافي، فيزيوتراپي، آزمايشگاه، مغز و اعصاب و چشم است. كلينيك تخصصي نيز در اين بيمارستان مستقر خواهد شد و در بيمارستان 17شهريور نيز بخش‌هاي داخلي، سي.سي.يو، تالاسمي، اعصاب و روان، اتفاقات داخلي،آزمايشگاه و بخش‌هاي راديولوژي و داخلي قلب همچنان فعال خواهند بود.
احداث 5خانه بهداشت، كلينيك تخصصي، آموزشگاه بهورزي و خوابگاه مربوط به آن مركز، مشاوره رفتاري كه در سال جاري راه‌اندازي شده، مراكز بهداشتي تنگ‌ارم، نظرآقا و ولي‌عصربرازجان همچنين توسعه مركز بهداشتي درماني آب‌پخش، وحدتيه و سعدآباد و سه پايگاهاورژانس شهري برازجان و جاده‌اي تنگ‌ارم و قلعه سفيد در آينده نزديك از ديگربرنامه‌هاي توسعه‌اي شبكه مي‌باشد.

-
وضعيتبيمارستان 17 شهريور برزاجان به چه صورت است و چه بخش‌هايي دارد؟ چند تخت فعال داردو چه تجهيزات و متخصصيني دارد؟
- بيمارستان 17 شهريور برازجان داراي 200تخت فعال است كه درصد اشغال تخت78 درصد است و 55 تخت ويژه در سي.سي.يو، آي.سي.يو واتفاقات دارد كه در سال، بيش از 530 هزار بيمار به بيمارستان مراجعه مي‌كنند وسالانه 6 هزار و 166 عمل جراحي انجام مي‌شود و بيش از 20 هزار نفر در اين بيمارستانبستري مي‌شوند.

-
چه انتظاري از خيرينداريد؟
- خيرين نقش بسزايي در كمك به ا حداث واحدهاي بهداشتي درماني مي‌توانند داشته باشند و در حال حاضر خير بزرگواري به نام آقاي حاجي‌زاده براياحداث مركز اورژانس جاده‌اي كلمه اعلام آمادگي كرده و از همه خيرين انتظار داريم كهما را در بخش بهداشت و درمان چه از نظر اهداي زمين چه از نظر احداث مراكز بهداشتي درماني همانند گذشته ياري كنند.

برايايجاد انگيزه و شور و نشاط در بين كاركنان چه برنامه‌هايي اجرا مي‌كنيد؟

ما در شبكه بهداشت و درمان در طول سال 20 نوبت مسابقات ورزشي در رشته‌هاي مختلفبرگزار مي‌كنيم همچنين برگزاري اردوهاي سياحتي زيارتي درون شهرستان و استان‌هاي همجوار در طول سال، برگزاري جشن‌هاي مختلف براي كاركنان و پرداخت وام‌هاي مختلف كه در سال گذشته به 100 درصد پرسنل متقاضي وام پرداخت شد از جمله برنامه‌هاي رفاهي اين شبكه بوده است.

- درخصوص جلب رضايت مردم وتكريم ارباب رجوه چه برنامه‌هايي داريد؟
در بحث تكريم ارباب رجوع كه يكياز بندهاي حاكميت باليني نيز هست در دو سال 90 و 91 بيمارستان 17 شهريور برازجان از بين 970 بيمارستان كشور به عنوان يكي از 60 بيمارستان برتر در اجراي طرح حاكميت باليني شناخته شد و در سال گذشته براي اولين بار با جذب نيرو و تعمير و تجهيز بيمارستان، طبق نظرسنجي انجام شده و براساس اسناد موجود ميزان رضايت‌مندي مردم 98 درصد بوده كه اين موضوع كاهش شديد شكايات مردمي به مراجع ذي‌صلاح را به دنبال داشته است.

- در پايان اگر مطلب ناگفته‌اي داريدبيان كنيد.
- من در اينجا از همه مسئولان دانشگاه كه با ما همكاري وهمراهي كردند تا به اهدافمان دست پيدا كنيم تشكر مي‌كنم همچنين از همه همكاران خودم در بخش‌‌هاي مختلف ستادي و بهداشتي درماني، پزشكان اعم از خصوصي و دولتي كه با شبكه همكاري داشته‌اند و موجب ارتقاي سطح سلامت مردم شده‌اند و از روابط عمومي دانشگا ه که این فرصت را در اختيار ما گذاشتند تشكر مي‌كنم..

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 1500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 1500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
 • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اطلاعیه ها و بخشنامه ها

 • 1
 • 2
قبل بعدي

اطلاعیه

آزمون اقدامات محیطی ،در کنترل بیماریهای منتقله از آب و غذا

آزمون اقدامات محیطی ،در ک…

04-05-1394 | بازدید :2047

آزمون اقدامات محیطی ،در کنترل بیماریهای منتقله ا... ادامه مطلب

اطلاعیه

اموزش پذیرش دانش اموز در هنرستان کاردانش بهیاری

اموزش پذیرش دانش اموز در …

02-04-1394 | بازدید :3059

اموزش پذیرش دانش آموز در هنرستان کاردانش بهیاری ادامه مطلب

اطلاعیه

انتخابات نظام پرستاری

انتخابات نظام پرستاری

24-03-1394 | بازدید :2681

انتخابات نظام پرستاری ادامه مطلب

اطلاعیه

 "آگهی استخدام 89 روزه."

"آگهی استخدام 89 ر…

20-03-1394 | بازدید :3513

  آگهی استخدام قراردادی 89 روزه ادامه مطلب

اطلاعیه

اسامی کاندیدای نظام پرستا…

18-03-1394 | بازدید :2298

اسامی کاندیدای نظام پرستاری ادامه مطلب

اطلاعیه

آگهی استخدام پیمانی

18-03-1394 | بازدید :2604

آگهی استخدام پیمانی ادامه مطلب

اطلاعیه

آزمون غیرحضوری دستورالعمل…

26-09-1393 | بازدید :2871

آزمون غیرحضوری دستورالعمل مدیریت اجرایی پسماندهای ... ادامه مطلب

اطلاعیه

آگهی استخدام قراردادی 89 …

06-09-1393 | بازدید :2772

دانلود اگهی استخدام قراردادی 89 روزه ادامه مطلب

تماس با ما

شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، جهت تماس با شبکه بهداشت می توانید با موارد زير در ارتباط باشيد .

 • ايران -بوشهر - برازجان
 • 3896 771 917 98
 • mailto:abbaspourasghar@yahoo.com
ورود

ورود به حساب کاربر

نام کاربری
رمز عبور *
بخاطر سپاری رمز عبور
مجوز استفاده از قالب عمومی خلیج فارس براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید